چیز حوت

14 1398 شهریور


چیزحوت غذایی دریایی محسوب می شود که با تن ماهی، چیپس سیب زمینی و پنیر پیتزا تهیه شده و طعم متفاوتی از تن ماهی را ارائه می دهد.


مواد لازم:
1. چیپس دو بسته
2. پنیر پیتزا 500 گرم
3. تن ماهی 2قوطی
4. فلفل کبابی 5 عدد
5. نمک و فلفل به مقدار لازم
6. رب گوجه فرنگی کامروز به اندازه مصرف
7. زردچوبه نصف قاشق چایی خوری
8. پیاز دو عدد متوسط

طرز تهیه چیز حوت:

مرحله اول تهیه چیزحوت:
ابتدا پیاز را با رنده ریز، رنده می کنیم و در روغن می ریزیم و تفت می دهیم. زردچوبه و نمک و فلفل را اضافه کرده و پس از آن رب گوجه فرنگی را نیز مب افزاییم و اندکی تفت می دهیم.

مرحله دوم تهیه چیزحوت:
سپس دو قوطی تن ماهی را در آب به مدت 15 دقیقه می جوشانیم. روغن اضافی هردو تن ماهی را گرفته و محتویات ماهی آن ها را به درون تابه حاوی پیازداغ و رب گوجه فرنگی کامروز سرخ شده اضافه می کنیم و همه مواد را باهم ترکیب می کنیم.

مرحله سوم تهیه چیزحوت:
یک ظرف نسوز را آماده می کنیم و ته آن را با روغن کامل چرب می کنیم سپس یک لایه چیپس خرد شده ته ظرف می ریزیم سپس از مواد تهیه شده (حاوی ماهی، پیازداغ و رب گوجه) یک لایه روی چیپس ها میریزیم سپس لایه بعد را پنیر پیتزا میریزیم و به همین ترتیب لایه لایه چیپس خرد شده، مواد فرآوری شده ماهی و پنیر را ادامه می دهیم تا تمامی مواد ما تمام شد. در آخر فلفل های کبابی را قرار داده و روی تمامی سطح ظرف را پنیر می ریزیم.

مرحله چهارم تهیه چیزحوت:
سپس ظرف را درون فر به مدت 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار میدهیم تا پنیر آب شده و چیپس ها نرم شوند سپس ظرف را از فر بیرون آورده و چیزحوت را با نان و سس دلخواه لقمه کرده و میل کنید.


یک غذای خاص را تجربه کنید.
نظراتـــــ